Wycieczka Berlin

Szybki kontakt:
Jarosław Ligenza
+ 48 697 039 268
j.ligenza@sindbad.plWycieczka Berlin

Program ramowy

Dzień 1.
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych i przejazd do Poczdamu. W Poczdamie przespacerują się Państwo pięknym cesarskim parkiem należącym niegdyś do Fryderyka II Wilekiego znajdującym się w kompleksie Sanssouci, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udacie się Państwo do pałacu Cecilienhof, gdzie w 1945 r. odbyła się konferencja poczdamska, w której obradowali Winston Churchill, Harry Truman oraz Józef Stalin. Następnie przejazd do dzielnicy Charlottenburg w Berlinie, krótki spacer po parku otaczającym najsłynniejszy i najlepiej zachowany pałac Hohenzollernów. Przejazd w stronę centum, gdzie zobaczycie Państwo Siegessaule oraz zwiedzicie Check Point Charile. Wyjazd w kierunku polskiej granicy, po drodze zatrzymay się przy pozostałościach Muru Berlińskiego, wyjazd do hotelu na zakwaterowanie, kolację oraz nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu oraz wyjazd w stronę Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczniemy od przejazdu przez Plac Poczdamski, skąd skierujemy na zwiedzanie gmachy Parlamentu – Reichstagu, po zakończonym zwiedzaniu spacer podczas którego
zobaczycie Państwo między innymi:
Pomnik Ofiar Holokaustu, Bramę Branderburską, Aleje Unter Der Linden, “Wyspę Muzeów”, Aleksander Platz z Wieżą Telewizyjną
W pobliżu Aleksander Platz zaprosimy Państwa z powrotem do autokaru, którym udamy się w kierunku Stadionu Olimpijskiego, po drodze krótka przerwa oraz wizyta w Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma, przejazd oraz zwiedzanie Stadionu Olimpijskiego. Wyjazd w drogę powrotną, po przekroczeniu granicy możliwa przerwa na posiłek(płatny we własnym zakresie). Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Proponowany program jest ramowy i może zostać zmodyfikowany zgodnie z Państwa potrzebami. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.


329 zł/osobę

Przy minimum 45 osobach

429 zł/osobę

Przy minimum 30 osobach

429 zł/osobę

Przy minimum 20 osobach


  • Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe
  • Opieka pilota oraz lokalnego przewodnika w Wiedniu
  • Ubezpieczenie KL + NNW
  • zakwaterowanie
  • Śniadania oraz obiadokolacje
  • Bezpłatny udział jednego opiekuna na 15 uczestników
Bilety wstępu:

  • Pałac w Poczdamie 6€/osoba
  • Stadion Olimpijski 5€/osoba
  • Opcjonalnie dodatkowy obiad podczas powrotu do Polski ~ 25 zł/os.

Jaroslaw Ligenza

Sindbad Zabrze

3 Maja 7a, 41-800 Zabrze

Tel. +48 697 039 268

E-mail: j.ligenza@sindbad.pl


Powyższa oferta ma charakter informacyjny, precyzyjną kalkulację przesyłamy po ustaleniu z Państwem terminu realizacji oraz miejsca rozpoczęcia/zakończenia wycieczki.

Zapraszamy do „polubienia” lub udostępnienia wpisu w Google+: