Wycieczka Kotlina Kłodzka

Szybki kontakt:
Jarosław Ligenza
+ 48 697 039 268
j.ligenza@sindbad.plWycieczka Kotlina Kłodzka

Program ramowy

Dzień 1.

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych, przejazd w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Dojazd do miejscowości Złoty Stok oraz zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Złota gdzie zobaczymy m.in. Sztolnie Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolnie Czarną z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, Muzeum Minerałów oraz Mennicę. Przejazd do miejscowości Studzienno na zakwaterowanie, odpoczynek po podróży i piesze zwiedzanie okolicy. Przejazd do Polanicy Zdrój, spacer po uzdrowisku oraz parku zdrojowym znajdującym się w jego centrum. Powrót do ośrodka, kolacja, czas wolny i nocleg.

Dzień 2.
Śniadanie oraz przejazd do miejscowości Karłów gdzie rozpoczniemy pieszą wycieczkę do rezerwatu Błędne Skałki(ok. 2h), zwiedzanie rezerwatu oraz zejście do parkingu przy „Drodze 100 Zakrętów”(ok 1h). Przejazd do miejscowości Głuszyca Górna, gdzie po ognisku z kiełbaskami zaprosimy na zwiedzanie Podziemnego Miasta Głuszyca – kompleksu „Osówka” stanowiącego najlepiej zachowana część projektu „Riese” – realizowanego pod koniec II Wojny Światowej przez Faszystowskie Niemcy. Cel prac budowlanych do dnia dzisiejszego „owiany” jest tajemnicą, jest to jednak największy i najbardziej rozbudowany zespół podziemnych hal produkcyjnych na Dolnym Śląsku. Dzieci zwiedzają podziemia, poznają historię, zaglądają w różne zakamarki, poznają tajemnice ukrytych skarbów, geologię Gór Sowich, podziemne minerały-dlaczego wybuchają wulkany – jak gorąca jest lawa, itd. Powrót do ośrodka, czas wolny, kolacja i nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie oraz wykwaterowanie z obiektu. Przejazd do Kłodzka gdzie zwiedzimy „Twierdzę Kłodzko” – w towarzystwie przewodnika ubranego w historyczny mundur, turyści mają szansę zdobyć ostateczny punkt obrony twierdzy czyli donjon. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem będziemy podziwiać panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Śmiałkowie pod czujnym okiem pruskiego żołnierza będą mieli okazję przejść błyskawiczne przeszkolenia artyleryjskie przy jednej z armat. Najodważniejszych (i tych mniej odważnych również) zaprosimy do podziemi zwanych popularnie labiryntami. Tam czeka na Państwa do przejścia blisko kilometr z ponad czterdziesto kilometrowej sieci podziemnych chodników minerskich rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy. Następnie przejazd do miejscowości Kletno gdzie rozpoczniemy 25 min spacer do wejścia Jaskini Niedźwiedziej – najdłuższej jaskini całych Sudetów, położonej w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Proponowany program jest ramowy i może zostać zmodyfikowany zgodnie z Państwa potrzebami. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.


255 zł/osobę

Przy minimum 45 osobach

275 zł/osobę

Przy minimum 30 osobach

295 zł/osobę

Przy minimum 20 osobach


 • Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe
 • Opieka pilota oraz lokalnego przewodnika w Wiedniu
 • Ubezpieczenie KL + NNW
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • Bezpłatny udział jednego opiekuna na 15 uczestników
Bilety wstępu:

 • Kopalnia złota – 14zł,
 • Błędne Skałki – 2zł,
 • Kompleks „Osówka” – 20zł,
 • Twierdza Kłodzko – 14zł,
 • Jaskinia Niedźwiedzia – 14zł

Jaroslaw Ligenza

Sindbad Zabrze

3 Maja 7a, 41-800 Zabrze

Tel. +48 697 039 268

E-mail: j.ligenza@sindbad.pl


Powyższa oferta ma charakter informacyjny, precyzyjną kalkulację przesyłamy po ustaleniu z Państwem terminu realizacji oraz miejsca rozpoczęcia/zakończenia wycieczki.

Zapraszamy do „polubienia” lub udostępnienia wpisu w Google+: