Wycieczka Wiedeń i Morawski Kras

Szybki kontakt:
Jarosław Ligenza
+ 48 697 039 268
j.ligenza@sindbad.plWycieczka Wiedeń i Jaskinie Morawskiego Krasu

Program ramowy

Dzień 1
Ok. godz. 6:00 zbiórka grupy i wyjazd w kierunku granicy polsko-czeskiej. Przyjazd do MORAWSKIEGO KRASU, malowniczej krainy na północ od Brna, znanej z blisko tysiąca tajemniczych jaskiń, nieskończonych podziemnych tuneli i głębokich przepaści. Na miejscu przejazd „ciuchcią”, wjazd i zjazd kolejką na punkt widokowy, zwiedzanie Przepaści Macocha – najgłębszej przepaści w Czechach i Europie Środkowej – 138 m, zwiedzanie jaskini, w której znajdują się wszystkie rodzaje form naciekowych (stalaktyty, stalagmity i stalagnaty) i w której zwiedzanie odbywa się w trakcie przejażdżki łódką po podziemnych korytarzach rzeki Punkwy. Przejazd na zwiedzanie BRNA – stolicy Moraw, m.in.: spacer po Starówce, zwiedzanie Krypty Kapucynów, Nowy i Stary Ratusz, Petrov, Spilberk. Czas wolny. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Czech.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do WIEDNIA. Zwiedzanie Starego Miasta – m.in.: pomnik Johanna Straussa koło słynnego Kursalonu w Parku Miejskim, Opera Wiedeńska, plac Marii Teresy, Parlament, Ratusz Miejski, Uniwersytet Wiedeński, Ogród Różany z pomnikiem Sissi, plac Bohaterów. Przejście przez Hofburg – całoroczną siedzibę Habsburgów, kościół Augustianów. Czas wolny na słynną kawę po wiedeńsku. Spacer reprezentacyjnym deptakiem Wiednia – Kärtnerstrasse, zwiedzanie katedry św. Szczepana, pomnik Gutenberga, Griechische Gasse ze słynną winiarnią Griechenbeisel. Powrót do autokaru, przejazd do III dzielnicy – Hundertwasserhaus. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do letniej rezydencji Habsburgów pałacu Schönbrunn – zwiedzanie apartamentów, spacer po ogrodach m.in. piękne źródełko, fontanna Neptuna, Glorietta. Przejazd na Kahlenberg – platforma widokowa, wizyta w kościele św. Józefa i kaplicy Jana III Sobieskiego. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Proponowany program jest ramowy i może zostać zmodyfikowany zgodnie z Państwa potrzebami. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.


435 zł/osobę

Przy minimum 45 osobach

475 zł/osobę

Przy minimum 30 osobach

495 zł/osobę

Przy minimum 20 osobach


  • Przejazd autokarem, opłaty parkingowe, drogowe
  • Opieka pilota oraz lokalnego przewodnika w Wiedniu
  • Ubezpieczenie KL + NNW
  • zakwaterowanie
  • Śniadania oraz obiadokolacje
  • Bezpłatny udział jednego opiekuna na 15 uczestników
Bilety wstępu:

  • pałac Schönbrunn – 10,5 EUR (trasa podstawowa z ogrodami),
  • Brno 12 KCZ,
  • Morawski Kras 140/trasa piesza/ – 250 KCZ /dodatkowo spływ łodziami, kolejka linowa, pociąg Morawski Kras.
  • Opcjonalnie dodatkowy obiad podczas powrotu do Polski – 10 Euro/os.

Jaroslaw Ligenza

Sindbad Zabrze

3 Maja 7a, 41-800 Zabrze

Tel. +48 697 039 268

E-mail: j.ligenza@sindbad.pl


Powyższa oferta ma charakter informacyjny, precyzyjną kalkulację przesyłamy po ustaleniu z Państwem terminu realizacji oraz miejsca rozpoczęcia/zakończenia wycieczki.

Zapraszamy do „polubienia” lub udostępnienia wpisu w Google+: